Zabiegi

Zabiegi terapii manualnej wykonuję techniką mięśniowo-energetyczną.

Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna i bardzo skuteczna przy różnych dolegliwościach związanych z bólami pleców, głowy i napięciem mięśniowym różnych części ciała, opracowana przez wybitnego specjalistę neurologii i terapii manualnej prof. Oma Kogana i prof. Olega Merzienuka.

Terapia polega na delikatnym dotyku o głębokim działaniu. Sprawia on, że najpierw rozluźnia się błona mięśniowa, która trzyma mięsień, a dopiero potem rozluźnia się sam mięsień. Dotyk stopniowo oddziałuje na coraz głębsze partie mięśni. Działanie terapii nie kończy się w momencie zakończenia zabiegu. Pobudzony organizm zaczyna regenerować się i człowiek odczuwa działaniе zabiegu przez kolejne 2-3 dni.

Co znaczy „pobudzony organizm”? To znaczy, że zaczynają intensywniej pracować wszystkie jego narządy. Rozluźniają się mięśnie i wiązadła, organizm się regeneruje. Poprzez rozluźnianie mięśni dotlenia się cały organizm. Dodatkowo kranio-sakralna technika pozwala rozluźnić czaszkę, dzięki czemu dotlenia się mózg. Po zabiegu człowiek czuje się lekki, zrelaksowany i wyciszony. Dotlenienie organizmu bardzo dobrze wpływa na sen. Można to porównać do snu po długim spacerze w lesie.

Dlatego zabieg jest wykonywany tylko raz w tygodniu. Wyjątki – to zapalenie nerwu kulszowego, stan zapalny przy wypuklinie lub przepuklinie kręgosłupa, lub lumbago (zapalenie korzonków nerwowych). W tych przypadkach zabieg jest wykonywany dwa razy w tygodniu.

Przy zastosowaniu tej techniki nie ma ściśle ustalonej liczby zabiegów, jak przy masażach klasycznych. Każdy organizm reaguje na zabieg indywidualnie. Nawet przy jednakowych objawach i dolegliwościach jedna osoba może potrzebować 3-4, inna 5-6, a jeszcze inna 10 zabiegów.

Technika energetyczno-mięśniowa w delikatny sposób pozwala maksymalnie rozluźnić mięśnie, ścięgna i wiązadła. Efekt działania tych zabiegów utrzymuje się bardzo długo. Przynosi niesamowitą ulgę przy bólach, lekkość i elastyczność w poruszaniu się, regeneruje siły witalne, dodaje energii i zwalcza stres.

Problemy z zajściem w ciążę

Wiele kobiet nie może zajść w ciążę z powodu przestawionej miednicy (rotacja miednicy). Mimo że nie ma żadnych przeszkód ginekologicznych do zajścia w ciąże, jednak przez lata to się nie udaje. I w tym przypadku bardzo pomocna jest terapia manualna. Miękkimi technikami wykonuję korektę miednicy, co powoduje, że miednica nie uciska jajowodów.

Kiedy mogę pomóc kobiecie? Kiedy nie ma zaburzeń ginekologicznych i mąż również jest przebadany pod tym kątem. Na pierwszym zabiegu kobieta sama zobaczy, czy to jest przyczyna bezpłodności, bo wszystko tłumaczę i wyraźnie pokazuję. Zanim podejmiesz próbę in vitro i wydasz dużo pieniędzy, spróbuj tą technikę terapii manualnej.

Jeżeli masz taki problem to zgłoś się do mnie. Pomogłam już wielu kobietom.